Bilgekent Okulları

Anadolu Lisesi

“Çocuğunuza bir iyilik yapın Bilgekent Okullarının Örnek Eğitim Modeliyle tanıştırın.”

“Mutlu çocuk başarılı çocuk..” anlayışı ile;

Akademik başarıyı ön planda tutan, kaliteli ve sıcak bir eğitim yuvası olan Bilgekent Okulları Anadolu Liseleri’nde sadece öğretmeye değil, öğrenmeyi öğretmeye; ezberciliğe değil anlamaya, analiz ve sentez yapabilmeye; başarısızlığı değil, başarıyı ölçmeye; tek kaynağa değil, çok farklı kaynaklara; zorlamaya değil, istekli olmaya, istek yaratmaya; korku ve otoriteye değil, sevgiye ve demokratik olmaya önem verilir.

Sınava hazırlık konusunda deneyimli öğretmen kadrosunu bünyesinde barındıran Bilgekent Okulları Anadolu Liseleri’nde, öğrencilere bilgiyi depolamaktan çok ona erişme ve kullanma yolları öğretilir. Öğrencilerin okumayı, araştırmayı, keşfetmeyi zevk haline dönüştürmesi, dürüst, değerler bilinci taşıyan, sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, kişisel yeteneklerinin farkında olan, kendisiyle barışık, çevreyle uyumlu, değişime açık, yeniliğe istekli, ülkesini çağdaş medeniyet düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen bireyler olarak yetişmesi hedeflenmektedir.

Eğitim Anlayışımız ve Faaliyetlerimiz

Akademik
Bilgekent Okullarında; öğretmen kadrosundan yabancı dil eğitimine, kariyer planlamasından sınav başarısına kadar öğrencinin bilişsel gelişimini de dikkate alan en iyi eğitim sunulur.

Sosyal
Öğrencilerin sosyal becerilerinin gelişmesini sağlayacak kulüp ve atölye çalışmaları, kültür ve sanat projeleri, sosyal sorumluluk faaliyetleri ve kişisel gelişim odaklı etkinlikler gerçekleştirilir. Öğrencilerin akademik başarılarını artırmalarının yanında kendilerini doğru ifade edebilme, sosyal çevreyle dengeli ve etkili iletişim kurabilme, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projelerine katılma ve destek verme gibi becerilerinin gelişmesi de sağlanır.

Duygusal
Öğrencilere olumlu düşünme, duyguları yönetme, öz benlik saygısı geliştirme gibi beceriler kazandırılır. Uzman psikolojik danışman, psikolog, öğretmen ve yöneticiler ile her konuda öğrencilerin duygusal ihtiyaçlarını karşılayan bir çevre oluşturulur.

Fiziksel
Öğrencilerin, öğrenim hayatları boyunca bireysel ve fiziksel gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanır. Kendi yaş grubuna uygun becerileri sergileyebilecekleri aktiviteler içerisinde yer almalarına önem verilir. Tüm öğrencilerin ilgileri, yetenekleri ve başarıları doğrultusunda etkinlik yapmaları sağlanır.

Bilgekent’li Olmanın Ayrıcalıkları

 • Öğrenciyi merkeze alan,yapılandırmacı eğitim anlayışı
 • Etkin ve nitelikli ingilizce eğitimi
 • Alanında uzman öğretmen kadrosuyla,uluslararası geçerliliği olan Cambridge dil sınavlarına hazırlık
 • Son teknoloji akıllı sınıflarda eğitim-öğretim
 • Akıl ve zeka oyunları etkinlikleri
 • Dikkat güçlendirme-yaşam becerileri faaliyetleri/çalışmaları
 • Tam gün eğitim
 • Sınırsız ders takviyesi
 • Milli ve manevi değerler eğitimi
 • Bilim,kültür,spor ve sanat aktiviteleri
 • Okul şenlikleri
 • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleri

Bilgekent Okulları / Osmaniye

Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi, 2012 Sok. No:15   80750 Kadirli/Osmaniye

(0 328) 718 82 82
bilgi@bilgekentokullari.k12.tr

Pazartesi – Cumartesi : 07:00 – 18:00

Sosyal Medya

2023 – 2024
yeni kayıt dönemi başladı
Bilgekent Okullarının Avantajlı Kayıt İmkanlarından Faydalanmak için Acele Edin !

İletişim