Bilgekent Okulları

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Eğitim süresince öğrencilerimiz mesleki eğitim kapsamındaki derslerin yanı sıra sayısal, sözel ve yabancı dil alanlarında da eğitim almaktadır. Mesleki dersler, laboratuvarlarda veya stüdyolarda ve tamamen uygulamalı olarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca öğrencilere verilen proje ve ödevler ile öğrendikleri bilgileri güncel hayatta kullanmaları sağlanmaktadır.

 1. En fazla 20 kişilik sınıflar
 2. Proje bazlı dersler
 3. Pratik ağırlıklı ders işleme
 4. Gelişmiş bilgisayar laboratuvarı ve dijital stüdyo imkânları
 5. Birebir ders işleme, akşam ve hafta sonu etütleri
 6. Sektörün nabzını tutan fuar ve etkinliklere katılım
 7. Sektörün önde gelen firmalarında staj imkânı

“Geleceğiniz için hemen karar vermek zorunda olmasanız da hemen adım atmak zorundasınız.

Geleceğine yön vermek için adım adım ilerleyeceğin ve doğru yolu bizlerle bulacağın bir eğitim istersen ilk adımı şimdi atabilirsin.”

Farkımız

Öğrencilerimizi teorik ağırlıklı öğretmen merkezli dersler yerine, yaparak öğrenme metodunu temel alan, eğlenceli derslerle hayata hazırlıyoruz. 4 yıllık lise hayatında, sonraki kariyerine yön verecek bütün imkânları öğrencilerimize sunuyoruz.

Elektrik elektronik teknolojisi bölümü öğrencilerimiz öğrenim hayatı boyunca ; temel elektrik elektronik eğitimlerinin yanı sıra elektrik tesisatı , elektrik pano kurulum ve montajı ,elektrik tesisatlarının ve elektronik devrelerinin bakım onarım tasarım ve projelendirmelerini atölyelerimizde uygulama imkanı bulmaktadırlar.

Okulumuzda yapılan bu uygulamaları pekiştirmek maksadı ile bu alanlarda sektörün önde gelen firmalarında 1 sene boyunca staj imkânı bulan öğrencilerimiz, alanlarında gerekli vasıflara sahip uzmanlar olarak mezun oluyorlar.

 

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Bilgekent Okullarında rehberlik hizmetleri, önleyici ve gelişimsel rehberlik yaklaşımı ilkeleri doğrultusunda verilir. Önleyici ve gelişimsel rehberlik modeli anasınıfından yükseköğretime kadar, planlı ve programlı olarak tüm öğrencilere çeşitli yaşam becerileri kazandırmaya odaklanan, bireyin gelişimsel ihtiyaçlarını ön plana alan ve olası problemleri önleyici çalışmalara ağırlık veren bir hizmeti tanımlar.

  Bilgekent Okulları / Osmaniye

  Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi, 2012 Sok. No:15   80750 Kadirli/Osmaniye

  (0 328) 718 82 82
  bilgi@bilgekentokullari.k12.tr

  Pazartesi – Cumartesi : 07:00 – 18:00

  Sosyal Medya

  2023 – 2024
  yeni kayıt dönemi başladı
  Bilgekent Okullarının Avantajlı Kayıt İmkanlarından Faydalanmak için Acele Edin !

  İletişim